بهینه سازی سایت
29
دسامبر

بهینه سازی سایت چیست و چه مزایایی دارد؟ 

از بهینه سازی سایت چه می دانید؟ سئو چه مزایایی دارد؟ اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که کسب و کار خود را وارد فضای مجازی سایت کرده اید و یا قصد سفارش دادن تولید محتوا و سئوی سایت به تیم و شرکتی دارید، پیشنهاد می کنیم که قبل از هر اقدامی این مقاله را به دقت بخوانید.

 

بهینه سازی سایت چیست؟

برای اینکه بدانیم چرا به سئو سایت نیاز داریم، ابتدا باید بدانیم که سئو چیست؟ سئو کلمه ای است اختصاری، SEOمخفف کلمه ( Search  Engine Optimization ) به معنای ارتقای موتور های جستجو است که از اهداف اولیه اش کسب رتبه برای سایت مورد نظر است و برای رسیدن به این هدف، نکات اساسی وجود دارد از جمله:تاکید بر محتوای با کیفیت، انتخاب واژگان کلیدی مناسب در متن موضوع تعیین شده برای سایت، به کارگیری انواع لینک های داخلی و خارجی و اشتراک گذاری در انواع شبکه های اجتماعی و…است. از دیدگاه موتور جستجوی  گوگل، سئوی سایت بسیار مهم است چون کمک می کند تا با تقلید وکپی کردن صرف و اطلاعات قدیمی، نتایج مورد جستجوی کاربران، تکراری نباشند بلکه نتایج بهتری در جستجوهای کاربران به نمایش گذاشته شود.

بهینه سازی سایت

 

سئو شغل و خدمتی امروزی است که در کنار روش های بازاریابی سنتی، بازاریابی مدرن دنیای دیجیتال را به سوی جذب سرمایه می کشاند بطوری که بیشتر محققان حوزه اینترنت و فناوری اطلاعات، سئو را هزینه نمی دانند بلکه آن را نوعی سرمایه گذاری برای صاحبان انواع کسب و کار های خرد تا کلان می دانند چون عملیات سئو موجب افزایش 98درصدی رونق کسب و کار مبتنی بر فضای مجازی سایت، می شود. وب‌سایت‌های مختلف برای اهداف گوناگون ساخته می‌شوند؛ یکی برای اطلاع‌رسانی و اخبار تولید محتوا می‌کند، یکی برای فروش محصول و دیگری برای تبلیغ خدمات و غیره؛ اما در این میان این سؤال وجود دارد که در میان تعداد زیاد رقبا و حجم انبوه تولید محتوا چگونه می‌توانیم سایت، پایگاه خبری و فروشگاه آنلاین خود را بیشتر به مردم بشناسانیم تا بیشتر دیده شویم. مشخص است که هر شخص حقوقی یا حقیقی زمانی که بعد از ساعت‌ها زمان و هزینه قابل‌توجهی سایتی را راه‌اندازی می‌کند، قطعاً قصد دارد وب‌سایت وی بیشترین بازدیدکننده را داشته تا هزینه‌ها و زمان صرف شده جبران شود .

بهینه سازی سایت به مجموعه فعالیت هایی که مطابق با قوانین و استانداردهای موتورهای جستجو بر روی وبسایت صورت می گیرد. و در صورت تشخیص بهینه بودن آن وبسایت رتبه ی بهتری به ان وبسایت تعلق بگیرد پس بهتره بگوییم که سئو در واقع  بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.مدت زمانی که برای بهینه سازی سایت یک سئو کار انجام می دهد متغیر است و معمولا حداقل از ۳ ماه تا ۱ سال می تواند زمان ببرد. چرا که بهینه سازی سایت نیازمند زمان خواهد بود و باید در یک دوره ی چند ماهه صورت بگیرد تا تاثیر دائمی و مثبتی داشته باشد منبع : https://www.nopaweb.com/). کسی که متخصص سئوی سایت است برای انجام بهینه سازی سایت، مهارت هایی از جمله: تسلط به باید و نباید های قوانین سئو و تولید محتوا، انتخاب هوشمندانه موضوعات سایت بر مبنای پیشبینی نیاز و خواسته کاربرانی که مشتری بالقوه هستند، ترفند های سئو برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل و آشنایی و تسلط بر الگوریتم های گوگل را دارد.

 

بهینه سازی سایت 

مزایای سئو سایت

 بهینه سازی سایت یا همان سئوی سایت دارای مزایای زیادی است تا حدی که متخصصان علوم فناوری اطلاعات صرف وقت و هزینه برای بهینه سازی سایت را نوعی آینده نگری و سرمایه گذاری هوشمندانه می دانند چون هر کسب و کاری برای باقی ماندن در دنیای رقابتی فضای مجازی ارتقای شغل و گذر از فضای درآمد زایی سنتی به مدرن دنیای اینترنتی، به سئو سایت نیاز دارد نیاز دارد.

(بهتر است که قبل از بیان مزایای سئو، به این سوال پاسخ دهیم که اصلا هدف از سئو و دریافت خدمات سئو چیست؟ آیا اصلا هدف این است که فقط در نتایج جستجو بالا آمده و دیده شویم؟ معلوم است که این فقط یکی از اهداف سئو می‌باشد، در مرحله اول هدف از کار روی سئو یک سایت افزایش رنک و بهبود رتبه سایت در نزد موتورهای جستجوگر مانند گوگل است اما هدف اصلی چیز دیگری است که بسیار با ارزش‌تر می‌باشد.
افزایش رنک و بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجوگر باعث خواهد شد که تعداد ورودی‌های هدفمند به سایت نیز افزایش پیدا کند که نتیجه این ورودی‌های بیشتر، فروش بیشتر محصولات و خدمات شما است. در واقع می‌توان گفت که هدف اصلی سوددهی بیشتر سایت است. افرادی که از این مزیت سئو غافل بوده و این را کاری بیهوده می‌دانند در واقع کسب و کار خود را به سمت نابودی هدایت می‌کنند منبع: https://www.isna.ir/).

از دیگر مزایای سئو سایت می توان به هزینه کمتر آن نسبت به سایر روش های تبلیغاتی جلب مشتری اشاره کرد. برای درک بهتر می توانید هزینه یک دقیقه تیزر تبلیغاتی تلویزیونی را مقایسه کنید با هزینه برای ارتقای سئوی سایت خود. تنها هزینه‌ای که سئو برای شما خواهد داشت هزینه به کارگیری یک شرکت معتبر با خدمات سئو است. برای این که بتوانید سئو سایت خود را بهینه کنید ورتبه خوبی ازموتورهای جستجوگر به دست بیاورید باید از تجربه و تخصص یک شرکت متخصص و متعهد استفاده کنید تا به مرور و مداوم با سایتی غنی، محصولات و خدمات خود را  آنچه که شایسته اش است معرفی کنید تا از این راه فروش بهتر و بیشتری داشته باشید و رضایت مشتری همراه شما باشد.

بهینه سازی سایت

 

نکته پایانی: شرکت استودیو هشت و چار با تجربه و تخصصی که در زمینه دیجیتال مارکتینگ  دارد، می تواند پاسخگو و مجری رفع نیاز کسب و کار شما در زمینه تولید محتوا و بهینه سازی سایت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با ما در تماس باشید.