سئو کلاه سفید و کلاه سیاه
29
سپتامبر

تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چیست؟

البته که همچون صنعت های دیگر برای سئو سایت ایده های متفاوتی جهت بهینه سازی سایت ها وجود دارد. تکنیک های متفاوتی هستند که هرکدام دارایی کارایی منحصر به فرد می باشند اما نکته اینجاست که کدام بهتر می باشد. دو رویکرد مهم در این زمینه وجود دارد به نام سئو کلاه سفید و کلاه سیاه . مهم ترین تفاوت بین این دو در رویکرد متفاوت شان می باشد یعنی کلاه سفید از دستورالعمل های گوگل پیروی می کند و تجربه کاربر را بهبود می بخشد ولی کلاه سیاه تمامی این دستورالعمل ها را رد کرده و به کاربر بی توجهی کامل می کند. در ادامه این مقاله ما به صورت کامل می خواهیم به بررسی تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه بپردازیم پس با ما همراه باشید.

بیان تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

سئو کلاه سفید به چه معناست؟

همانطور که همه ما می دانیم روش های متفاوتی برای سئو و بهینه سازی موتور های جستجو وجود دارد اما به آن دسته از روش هایی کاملا منطبق با قوانین و الگوریتم های گوگل است سئو کلاه سفید گویند. همانگونه که از نام این تکنیک بر می آید این روش شامل بهترین و بی ضررترین روش ها برای سئو سایت است. یعنی به طور کل شامل تمامی مواردی می باشد که هیچگونه خلل و یا مشکلی را در سایت ایجاد نمی کنند. که این فرایند باعث می گردد تا سایت شما در صدر جست و جوی های گوگل قرار گیرد و هیچ کدام از ترفند های آن مخالف با قوانین سئو سایت نیست. یعنی کلاه سفید با معیار های زیر برابری دارد.

 

تفاوت سئو کلاه سفید سیاه

دنبال کردن دستورالعمل های موتور های جستجو

به طور کلی گوگل قوانینی را وضع کرده است که ما باید تمامی مراحل پروسه ی طراحی سایت حرفه ای خودمان را به بهترین روش با این قوانین بهینه سازی کنیم. پس شما اگر نمی خواهید که خارج از این قوانین عمل نمایید و گوگل را دور بزنید از این الگوریتم کلاه سفید باید پیروی کنید.

تمرکز بر بازدیدکنندگان سایت

از اولویت های مهم گوگل ان است که سایت برای کاربرانش مفید و موثر واقع گردد که این کار یکی از اساسی ترین کار ها برای قوی کردن سئو سایت می باشد. حال با چه تاکتیک هایی می توانیم سایت را برای کاربر مفید کنیم؟ تولید محتوا با کیفیت بالا، سرعت بالای فرایند بارگذاری سایت و… می تواند در این مسیر به شما کمک کند.

 

سئو کلاه سیاه

زمان بر بودن این روش

از آنجای که کلاه سفید کاملا دستورالعمل های گوگل را انجام می دهد و به نوعی تجربه کاری مثبت است اغلب زمان بر تر از کلاه سیاه است. اما در مقابل کلاه سفید دارای تاثیر طولانی تری نسبت به کلاه سیاه می باشد.

سئو کلاه سیاه چیست؟

ما برای بیان تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه باید تعریف دقیقی از هر دو را بدانیم. سئو کلاه سیاه روش هایی می باشد که در ابتدا به کمک شما آمده تا سایت تان رتبه خوبی را دریافت کند و بازدید بالایی داشته باشد در کوتاه ترین زمان ممکن. خوب شاید با خود بگویید تا اینجا که این رویکرد بهتر از کلاه سفید است اما باید بگوییم که با استفاده از این روش بعد از مدتی گوگل شما را حذف خواهد کرد چرا که ترفند هایی که این رویکرد به کار می برد کاملا غیر اخلاقی و نقطه مقابل الگوریتم گوگل است. اگر یک روش مطابق با معیار های زیر باشد به عنوان کلاه سیاه طبقه بندی اش می کنیم.

 

سئو کلاه سفید چیست

نقض کردن دستورالعمل و قوانین موتور جستجو

همانطور که پش تر گفتیم رویکرد کلاه سیاه کاملا الگوریتم های گوگل را نقض کرده و آنها را زیر سوال می برد و کاملا مستقیم بیان می کنیم که از این رویکرد نباید استفاده کنید.

روش های دستکاری شده را استفاده می کنند

کلاه سیاه با دستکاری الگوریتم گوگل برای بهبود خود استفاده می کند که این روش کاملا نقطه مقابل کلاه سفید است در آنجا ما به دنبال این هستیم که راهی پیدا کنیم تا تجربه کاری را بهبود ببخشیم. اگر ما بخواهیم با یک روش گوگل را گول بزنیم که طراحی سایتی که انجام داده ایم و روی آن فعالیت کرده ایم ارزش بالایی دارد در حالی که عملا اینگونه نیست یک روش فریبنده استفاده کرده ایم در نتیجه روش ما کلاه سیاه است.

 

کلاه سفید نماد چیست

هدف آن موفقیت های سریع بدون تلاش است

در این جا استراتژی افراد مبتنی بر ضعف های گوگل است که می تواند در رتبه بندی بدون تلاش زیاد نتیجه بخش باشد. ممکن است بعضی از این روش ها نتیجه اثر بخش باشد اما در مدت زمان بسیار کوتاهی این اتفاق می افتد و سپس اثرش از بین می رود و به همین دلیل است که گوگل الگوریتم های خود را مرتبا بهینه سازی می کند تا مفید ترین نتیجه را به کاربر پیشنهاد کند.

 

تکنیک کلاه سیاهی

انتخاب با شماست

شما به عنوان کسی که می خواهد طراحی سایت حرفه ای انجام دهد و رتبه بالایی را توسط گوگل بدست آورید تا بتوانید محتوایی مفید داشته و مورد بازدید کاربران قرار گیرید باید از کلاه سفید استفاده نمایید. استودیو هشت و چار می تواند در زمینه طراحی سایت با سئو کلاه سفید به شما کمک نماید و تضمین می دهد که به بهترین روش ها اینکار را برای شما انجام دهد. تمامی مراحل طراحی سایت، تولید محتوا عالی، خدمات سئو سایت را با خیال راحت به همکاران ما بسپارید. برای برقراری ارتباط با همکاران ما می توانید از طریق کلیک بر استودیو هشت و چار اقدام نمایید.