تولید محتوا چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟
07
نوامبر

تولید محتوا چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

تولید محتوا چه نقشی در بازاریابی های امروزی دارد؟ و از کاربردهای آن چه می دانید؟ چرا تولید محتوا دارای کاربرد های زیادی شده و یکی از شغل های مورد توجه امروزی است؟ اگر شما هم مثل دوست من،کسب و کارتان در فضای مجازی است و می خواهید با محصولاتتان وارد بازاریابی دنیای دیجیتالی شوید، پیشنهاد می کنم خواندن این مقاله را از دست ندهید تا به شناختی مناسب برسید.

ضرورت نیاز به تولید محتوا

لازمه ی زندگی و کار در هر زمانه ای، آشنایی با شرایط همان زمانه و رشد همپای تکنولوژی های همان وقت است. تولید محتوا یکی از تکنولوژی هایی است که در خدمت اقتصاد امروزی است بنابرین در کسب و کارهای فعلی بدون تولید محتوا، لینک ارتباط عرضه کننده و تقاضا کننده اجاد نمی شود. هر نوع بازاریابی و تجارت امروزی در درجه اول نیاز به داشتن یک برند و کسب اعتبار برای آن برند دارد که برای این کار نیاز است که برند کالا یا خدمات شما بطور صحیح معرفی شود و سپس نهادینه شود تا بتواند اعتماد مشتری و مخاطبان را جلب کند که همه این امور با هنر و فن تولید محتوا اجرایی می شود.

بعد از اینکه مشتری با برند شما آشنا شد به سایت شما مراجعه می کند تا خرید کند و اینجا هست که محصول و خدمات با فن و هنر کارشناس تولید محتوا شناخته می شود چرا که کارشناس تولید محتوا به خوبی می داند که محصول را چگونه معرفی کند و با کدام نوع محتوا و فرمت . در همین سایت است که مشتری با تولید کننده و فروشنده در ارتباط مجازی می شود و طرفین به هم اعتماد می کنند و معامله می کنند در صورتیکه اگر محتوایی وجود نداشت و برندی معرفی نمی شد هرگز این ارتباط و معامله ایجاد نمی شد. بنابر دلایلی که گفتیم می توان تاکید کرد که سئو و محتوا سازی زبان تجارت است. زبان گویا و رسا در فضای مجازی، چون دیگر گذشت آن زمان که محصول یا کالایی در کنج مغازه می ماند تا گذر مشتری به مغازه بیفتد.

تولید محتوا چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟
تولید محتوا چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا به نوعی تلفیق هنر و فن است. هنر نویسندگی به همراه فن شناخت دنیای مجازی و اینترنت. (تولید محتوا یک راه عالی برای انتقال اطلاعات به افراد در مورد محصولات، خدمات و شرکت شما‌ است. همچنین تولید محتوا برای جذب مشتریان و حتی ایجاد یک جامعه مصرف‌کننده برای محصول یا خدمت شما یک راه عالی و فوق‌العاده است.«محتوا» چیزی است که باید از طریق رسانه‌ای به‌عنوان سخنرانی، نوشتاری یا هر یک از روش‌های گوناگون بیان شود منبع : http://www.ictstartups.ir/fa).

تولید محتوا چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟
تولید محتوا چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟

محتوا در قالب های مختلف متنی، سمعی، تصویر یا عکس، ویدیوئی است. و فرمت های رایج آن شامل: موشن گرافی، اینفوگرافی،رپورتاژ و وایت پیپر و… است. بیشترین و مهم ترین محتوای موثر در سئوی رتبه دهی گوگل، محتوای متنی است و تاکنون حدود 8/1 درصد از کل اینترنت را محتواهای زبان فارسی تشکیل داده است.

انواع محتوا توسط کارشناس تولید محتوا، مدیریت و سیاست گذاری می شود.کارشناس تولید محتوا (ECM   ) نامیده می شود که مخفف (Enterprise Content Management ) است.  کارشناس تولید محتوا فردی است که وظیفه تولید و انتشار انواع محتوا برای سایت یا هر صفحه شما در فضای مجازی را دارد. در کشور ما، این کارشناس باید توانایی نگارش و نوشتار ادبی زبان فارسی را داشته باشد و علاوه بر آن توانایی کار با مهارت های هفتگانه کاپیوتر ( ICDL) و آشنایی با انواع فضاهای سایت، اینستاگرام، تلگرام و… را داشته باشد تا با این توانایی ها بتواند نظر به نیاز کاربر، سفارش کار فرما و انتخاب و به کارگیری مناسب کلمات کلیدی در مقالات و همچنین بررسی سایت های رقبا موجب ارتقای کمی و کیفی محتوا شود.

نکاتی مهم برای تولید محتوای استاندارد

زمانی که شما محتوا ایجاد می کنید یا اصطلاحا تولید محتوا انجام می دهید ، می بایست چندین نکته را به خوبی رعایت کنید ، تا بتوانید از محتواهای ارائه شده بهترین بازخورد را بگیرید. اولین مسئله بسیار مهم  رعایت نکات مربوط به سئو می باشد. این مسئله برای ارتقای رتبه سایت شما و دیده شدن و معرفی شدن شما به مخاطبان بسیار با اهمیت می باشد. مسئله بعدی منحصر به فرد بودن مطالب شما می باشد. شما حتما می بایست محتوا یونیک و خاص خود را تولید کنید. این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که استفاده از محتواهای دیگران و اصطلاحا کپی کردن آنها نه تنها برای شما منفعتی ندارد ، بلکه می تواند برای شما مشکلاتی را به وجود بیاورد. برای اینکه از دید گوگل ، محتواهای کپی شده و تکراری هیچ ارزشی برای ارائه به مخاطب ندارد. مسئله بعدی ، تنوع محتواهای شما می باشد. تا جایی که امکان دارد از تمامی شیوه های تولید محتوا استفاده کنید تا مخاطب خود را جذب کنید ( منبع :  https://rayamarketing.com).

تولید محتوا چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟
تولید محتوا چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟

این فوت های کوزه گری رو هم به یاد داشته باشید که : بدون خلاقیت نمی توان محتوایی با کیفیت داشت چون بدون قوه ی خلاقیت انگار لنگان لنگان بخواهید مسیری را بروید، درست است که در نهایت به مقصد خواهید رسید اما وقتی می رسید که دیر شده و رقبا از شما فرسخ ها فاصله گرفته اند. راستی از قدرت تصویر و عکس غافل نشوید و از آنجا که هنوز هم این ضرب المثل ( که مردم عقلشون به چشمشون هست) اعتبار داره ، پس لطفا از قدرت دنیای هنر عکاسی تبلیغاتی غافل نشوید و از تصاویر جدید و خلاقانه با حجم کمتر و وضوح بیشتر استفاده کنید.