تولید محتوا

امروزه یکی از ابزارهای پر قدرت برای ارتباط با کاربران در هر فضایی، تولید محتوا است. بسته به ظرفیت هر فضا ، انواع تولید محتوا در آن انجام شده و مفاهیمی که مدنظر شما میباشد به او منتقل میگردد. استفاده حرفه ای از تولید محتوا میتواند شما را به صورت چشم گیری از رقبا متمایز کند.

آموزش رایگان تولید محتواتولید محتوا چیست؟

ساده ترین چیزی که بعد از شنیدن تولید محتوا به ذهن افراد میرسد؛ تولید محتوای متنی است. اما این فقط بخشی از تولید محتوا است و روش های دیگری همچون تولید محتوای تصویری ،  تولید محتوای صوتی ، تولید محتوای ویدیویی نیز وجود دارد. حتما به این نکته توجه کنید چیزی که در تولید محتوا مهم است نوشتن یا ضبط یک ویدیو یا .. نیست بلکه استراتژی تولید محتوا است که به آن قدرت داده و باعث دیده شدن یک محتوا میشود. شاید اینطور بتوان گفت که اگر تعداد زیادی محتوا در طول روز منتشر میشود و فقط برخی از انها را شما میبینید، بدلیل این است که این محتوا توسط کسی تولید شده است که با ویژگی های تولید محتوای استاندارد آشناست و میداند چگونه محتوا تولید کند؟

چگونه تولید محتوا کنیم؟

شاید بعد از مطالعه بخش  های قبلی به این نتیجه رسیده اید، که یک محتوای استاندارد مگر چه ویژگی هایی دارد که به این میزان بر آن تاکید کردیم. پس حتما این قسمت میتواند پاسخ مناسبی برای شما کاربر گرامی به همراه داشته باشد:

تولید محتوا چیستویژگی های محتوای استاندارد

  • داشتن ایده برای تولید محتوا : اولین قدم این است که شما بدانید هدف تان از تولید این محتوا چیست و میخواهید کاربر شما بعد از دریافت این محتوا به چه نتیجه ای برسد؟ با تسلط کافی بر این مرحله ، اماده ی مرحله ی بعدی میشویم.
  • وقتی تصمیم گرفتید چه ایده ای برای تولید محتوا دارید، مرحله ی بعدی شناخت جامعه ی مخاطبین تان است. شما باید بدانید کسانی که میخواهند این محتوا را دریافت کنند، از چه محتوایی بیشتر استقبال میکنند؟ در شبکه های اجتماعی بیشتر حضور دارند و یا پیگیر آخرین مقالات هستند. محتوا به هدف فروش است یا ارائه خدمات؟ …
  • اگر محتوای شما برای وبسایت یا شبکه های اجتماعی است پس باید اصول سئو را نیز مسلط باشید و از ابزارهای کلمه کلیدی، برای انتخاب بهترین کلمه کلیدی باتوجه به موضوع تان استفاده کنید. سپس از آن در برچسب ها و کپشن و … بصورت توزیع شده استفاده کنید.
  • انتخاب عنوان مناسب و جذاب: سعی کنید عنوان را طوری انتخاب کنید که کاربر این احساس را داشته باشد بعد از دریافت محتوا نیازش مرتفع خواهد شد و برایش جذاب باشد بداند چه چیزهایی در محتوای تان تعریف کرده اید.
  • محتوای یونیک: یکی از مهمترین ویژگی هایی که محتوا باید داشته باشد؛ یونیک بودن آن است. چراکه محتوای تکراری از شانس پایینی برای دیده شدن برخوردار است. سعی کنید در محتوای تان به چیزی اشاره کنید که سایر رقبا از آن جامانده اند تا کاربر حس نکند یک مطلب تکراری را با قلمی متفاوت دریافت میکند.
  • امروزه محتوای ویدیویی شانس بسیار ویژه ای از نظر سئو دارد و شما میتوانید با ساخت تیزر تبلیغاتی خاص، مستند و فیلم برداری یک محتوای ویدیویی سئو شده ارائه کنید.
  • محتوای آموزشی و مفید برای کاربر تولید کنید، تا کاربر با دریافت آموزش از شما احساس اطمینان و رضایت خاطری به شما داشته و شانس شما برای ارائه خدمات یا محصولات بسیار زیاد افزایش یابد.
  • با اصول سئو محتوای متنی ، کپشن نویسی در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی کاملا آشنا شوید و این قواعد که از نظر موتور جستجوی گوگل مهم است را رعایت کنید.

چگونگی تولید محتواهزینه تولید محتوا

در حقیقت content بعنوان یک حرفه کاملا تخصصی و مهم میباشد که اگر بدرستی و با رعایت اصول نگارشی و بازاریابی انجام شود، تاثیر چشم گیری در رشد کسب و کارتان دارد. گاهی ممکن است ماه ها به تولید محتوا بپردازید اما چون درست انجام نشده نتیجه ی خاصی را دریافت نکنید. پس انتخاب یک تولید کننده محتوا متخصص بسیار مهم تلقی میشود. دستمزد تولید محتوا باتوجه به زبان محتوا، نوع محتوا ، موضوع تولید محتوا و … متفاوت است. از جمله خدمات استودیو هشت و چار، تولید محتوا در همه نوع است که شما میتوانید اینکار را برون  سپاری کرده و برای اطلاع از قیمت تولید محتوا با مشاورین ما تماس بگیرید.

نمونه کار تولید محتوا

استودیو هشت و چار مفتخر به اجرای پروژه تولید محتوا در زمینه های گوناگونی است. از جمله تولید محتوای فروش، تولید محتوای علمی و تخصصی ، تولید محتوای اجتماعی و انتقادی و ….  . شما میتوانید در قسمت نمونه کارها تعدادی از این نمونه کارهای تولید محتوا را دریافت و برای سفارش تولید محتوا تماس حاصل بفرمایید.

آیا هنوز برای دریافت خدمات تولید محتوا مرددید؟ با ما تماس بگیرید شماره تماس : 02165829724