موشن گرافی

شاید بهترست در ابتدا به تعریف موشن گرافیک بپردازیم تا بدانید موشن گرافی چیست. موشن در لغت به معنای پویا بوده و به هر چیزی که متحرک باشد گفته میشود. موشن گرافی به ویدیوهایی که پیام و محتوا را به صورت متحرک بیان میکنند گفته میشود. این روش انتقال محتوا به دلیل جذابیت های زیادی که دارد از مزیت های بسیار بالایی برخوردار است و میتواند اثرگذارتر واقع گردد.

موشن گرافی

انواع موشن گرافی

موشن ها به دو صورت انلاین و افلاین قابلیت اجرا بر روی وبسایت ها ، نرم افزارها و حتی کامپیوترها را دارند و به نمایش گذاشته میشوند.  از جمله انواع موشن گرافیک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1.ویدیورئال: در این مدل از موشن گرافیک از فضاهای واقعی فیلم برداری شده و بدون استفاده از طرح های گرافیکی با بهره گیری از اصول فیلم برداری، صدابرداری و تدوین و … ساخته میشود.

2.ویدیو موشن: گروهی دیکر از موشنها ، ویدیو موشن است که با ترکیب گرافیک و ویدیو به بیان مفاهیمی میپردازد که صرفا از طریق فیلم برداری بیان نمیشد.

طراحی موشن گرافیک

3.استاپ موشن: یک تکنیک خاص که از اشیا واقعی عکاسی میشود، استاپ موشن نام دارد که در آن تغییرات جزئی و حرکت های کوچک عکس برداری شده و سپس با کمک نرم افزار مربوط به آن ، کنار هم چیده شده تا حرکت را به زیبایی به مخاطب القا کنند.

4.این نوع از موشن ، از طرح های گرافیک متحرک تشکیل شده که فارغ از هرگونه تصاویر واقعی است. برای ساخت موشن گرافی از نرم افزارهای فتوشاپ و ایلاستریتور استفاده میشود. این نوع از انتقال محتوا جذابیت ویژه ای برای کاربر داشته و اثرگذار است.

  5. اینفو موشن: اینفوموشن زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که شما به دنبال انتقال مفاهیم با زبان بسیار ساده و جذاب هستید. این ابزار زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که شما میخواهید با پویاسازی تصاویر ، توهم ایجاد حرکت در تصویر را به کاربر انتقال دهید. انیمیشن

6. انیمیشن: انیمیشن یکی دیگر از روش های موشن گرافیک ست که به صورت خیلی جذاب و ماندگار شما میتوانید مفاهیم را انتقال دهید. طراحی انیمیشن نیازمند رعایت اصول تخصصی و حرفه ای و خلاقیت بالاست که استودیو هشت و چار انتخاب خوبی است.

 

آیا هنوز برای طراحی موشن گرافیک مرددید؟ با ما تماس بگیرید شماره تماس : 02165829724