چطور از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟
08
نوامبر

چطور از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟

کسب درآمد از اینستاگرام چگونه است؟ چه روش هایی برای کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد؟ اگر شما هم مثل من، در اینستاگرام صفحه ای دارید و قصد دارید که از این طریق کسب درآمد داشته باشید ولی نمی دانید چطور و از کجا کار را شروع کنید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را به دقت بخوانید.

 

ضرورت کسب درآمد از اینستاگرام

اینستاگرام و تلگرام یکی از پر طرفدارترین شبکه های مجازی در ایران هستند و افراد زیادی ساعت ها در طول روز، در اینستاگرام حضور دارند.کسب و کارهای اینترنتی رونق زیادی در این دو فضا دارند بویژه در اینستاگرام. در حال حاضر افراد زیادی عضو اینستاگرام هستند و فالوور های زیادی دارند و همین موجب شده تا بسیاری از شغل ها محیط اینستاگرام را برای خود فرصتی مغتنم بدانند.

اینروزها شاهدیم که هنرمندی با آموزش های هنری و تولید محتوا های  رایگان مثل گرافیک و نقاشی فالوور های زیادی کسب کرده و یا خانم خانه داری با ارائه تکنیک های آشپزی و خانه داری صفحه با دنبال کنندگان زیادی دارد که همین امر موجب شده تا صنایع مربوط به امور جهیزیه و کالای منزل، برای درج تبلیغات در صفحه او سفارش بدهند با مبلغ های چشمگیر. در واقع صاحبان صفحه های پرطرفدار با انواع قالب ها و فرمت های تولید محتوا فرصتی مناسب، هم برای تبلیغات سایر صنایع و هم برای کسب درآمد خودشان ایجاد کرده اند.

چطور از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟
چطور از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟

برای کسب درآمد از اینستاگرام چکار کنیم؟

  1. استفاده مناسب از لایو اینستاگرام چون پخش زنده و سخن گفتن رو در رو تاثیر بیشتری را در مخاطبان دارد. مثلا بری تبلغ یک رستوران همان لحظه که طعم غذایش را تست می کنید لایو بگذارید تاثیر بیشتری دارد و امکان پرسش و پاسخ حین ارتباط زنده وجود دارد و چه وسیله تبلیغاتی بهتر از این؟!
  2. درج تبلیغات در استوری پروفایل اینستاگرام: یکی از جدیدترین روش های کسب درآمد از اینستاگرام، درج تبلیغات و مشخصات محصول و آدرس محل فروش و سایر مشخصات کالا یا خدمات در قسمت استوری برای پیشنهاد های لحظه ای است. اگر شما لایو اینستاگرامی داشتید و برخی از مخاطبانتان فرصت نکردند که آن پخش زنده را ببینند این امکان وجود دارد که شما آن لایو را ذخیره کنید و ضبط شده آن را به صورت استوری قرار دهید.
  3. برای پست های اینستاگرامی خود وقت و حوصله کافی اختصاص دهید. از عکس های با کیفیت بالا و با درج برند و تگ سایت خود استفاده کنیدو همه عکس هایتان کپشن داشته باشد یعنی ترکیب محتوای تصویری با محتوای متنی، که هردو مکمل هم هستند.
  4. پست های شما متنوع باشد و شامل انواع محتوا های تصویری، متنی، ویدیویی و صوتی باشد. از اپلیکیشن هایی مثلphoto voiceبرای اضافه کردن صوت به تصویر و از viva video تصاویر خود را به صورت اسلاید شو منتشر کنید.

در پست های اینستاگرامی خود خلاقیت به خرج دهید. مثلا بعضی وقت ها از کامنت هایی که مخاطبانتان در پست های قبلی شما گذاشته اند اسکرین شاتی بگیرید و در مورد آن صحبت کنید. یا از مشتریان راضی که ابراز محبت به شما می کنند اسکرین شات بگیرید و در اینستاگرام خود قرار دهید. همچنین از محصولاتی که مشتریانتان از شما خریده اند عکسی بگیرید و از آن ها تشکر کنید منبع: http://hamyareweb.co).

5.پست های مناسبتی را فراموش نکنید : چون بسیار جالب هستند و همچنین سبب جذب مخاطبان جدید و تنوع پست هایتان می شود.

چطور از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟
چطور از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟
  1. تعامل را حفظ کنید: همیشه با مخاطبانتان تعامل برقرار کنید مثلا از آنها نظرسنجی کنید. اگر سوالی از شما پرسیدند، با حوصله وقت بگذارید و پاسخ دهید و این را فراموش نکنید که آنها هستند که باعث رونق صفحه و کسب و کار شما شده اند.
  2. قدرت # هشتگ را دست کم نگیرید: هشتگ ها برای کسب درآمد از اینستاگرام، حکم همان کلمات کلیدی در تولید محتوای سایت را دارند. همه ی کپشن های شما دارای هشتگ باشد. هشتگ های مرتبط با موضوع صفحه تان را از صفحه رقبایتان ببینید و یا بگیرید. هشتگ نقش مهمی در افزایش فالوور ها و کسب رتبه صفحه شما دارند.

8.افراد را ترغیب کنید تا به صفحه اینستاگرام شما بیاییند: اگر در محیط های مختلفی مثل سایت یا تلگرام هستید، به  مشتریان و طرفدارانتان،آدرس صفحه اینستاگرام خود را معرفی کنید تا آنها هم عضوی از صفحه شما شوند و موجب بیشتر شدن رونق اینستاگرام شما شوند.

روش های مختلف کسب درآمد از اینستاگرام

ادمین صفحه های اینستاگرام شوید: با خواندن پاراگراف قبلی و به دقت عمل کردن به توصیه های آن می توانید شغلی با عنوان ادمین صفحه اینستاگرام داشته باشید.

امروزه بسیاری از کسب و کار ها و برند ها ضرورت حضور در فضای مجازی و اینستاگرام را می دانند ولی به دلیل مشغله های کاری، خودشان بشخصه فرصت مدیریت اینستاگرام را ندارند لذا در پی استخدام ادمین اینستاگرام هستند و این شغل خوبی برای کسب درآمد شما از اینستاگرام می شود البته بشرطی که علاوه بر داشتن تسلط بر امور فنی با علاقه مند به آن حوزه کاری هم باشید تا برایتان کسل کننده نشود.

چطور از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟
چطور از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟

– همکاری در فروش: می توانید با گرفتن سفارش تبلیغات از تولید کننده ها و عرضه کننده های محصولات مختلف، درآمد خوبی داشته باشید و البته که سفارش دهنده ها به صفحه ای سفارش می دهند که فالوور زیادی داشته باشند و این یعنی که باید مدت ها صفحه تان را پر بار کنید و وقت برایش بگذارید تا برای سفارش دهندگان تبلیغات جذاب شود.

– از هر روشی که می‌خواهید در اینستاگرام کسب درامد کنید، باید خودتان حضور فعال داشته باشید و این مسئله فقط با این سه شرط ممکن است:

  1. فعالیت مدام برای زمانی زیاد
  2. ارائه‌ی محتوای با کیفیت
  3. انتخاب درست مخاطب هدف

اگر این سه مورد را رعایت کنید، بعد از مدتی پیج شما خود به خود رشدش را شروع می‌کند و خواهید دید که در زمان کوتاهی پول، خودش به سراغ شما می‌آید. یعنی افرادی که پیج شما را برای تبلیغ مناسب می‌بینند، از شما در مورد قیمت تبلیغات در پیج می‌پرسند. در نهایت آنچه مهم است، جدی نگاه کردن به اینستاگرام است. باید در مورد اینستاگرام و درآمد از آن دید جدی و بلندمدت داشته باشید منبع: https://bashgahapp.com).

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

عکاسی تبلیغاتی چیست؟

مدیریت شبکه های مجازی اجتماعی