عکس جذاب و با کیفیت اینستاگرام
29
نوامبر

چگونه عکس های جذاب و با کیفیت برای اینستاگرام بگیریم؟

چطور می توان عکس های جذاب و با کیفیت برای اینستاگرام گرفت؟ اگر کار یا تفریح شما در فضای مجازی اینستاگرام است، پس نیاز دارید که در صفحه خود از عکس های با کیفیت استفاده کنید مثلا گرفتن عکس خوب از کالا یا خدماتی که قصد فروش آن را دارید، و یا تهیه عکس با کیفیت بالا برای انواع پوشاک. در این مقاله راه حل هایی برای افزایش مهارت شما در عکس گرفتن ارائه شده است. پس این مقاله را از دست ندهید.

 

ترفند هایی برای گرفتن عکس های جذاب و با کیفیت برای اینستاگرام

چند سالیست که کسب درآمد از اینستاگرام دغدغه بسیاری از افراد شده است چون اینستاگرام محیطی جذاب برای کار و تفریح شده است که کاربرد عکس در آن زیاد است. برای گرفتن  عکس های جذاب  و با کیفیت اینستاگرامی نیازی نیست که هزینه های زیادی صرف کنید یا که حتما عکاس حرفه ای ماهر باشید بلکه با آموختن چند ترفند مهم و پر کاربرد عکاسی می توان جذابیت عکس ها را بال برد.امروزه همه کسانی که کاربر فضای مجازی هستند مجهز به گوشی های اندروید هوشمند هستند. گوشی های اندروید دارای دوربین عکاسی با کیفیت معمولی به بالا هستند. در اینجا راه کارهایی برای افزایش مهارت و توانایی عکس گرفتن برای اینستاگرام بیان شده است:

1. در درجه اول همه چیز بستگی به نور محیط دارد. پس باید نور خوب طبیعی را بشناسید. مثلا در شرایط وجود محیطی با نور مناسب، نباید فلش دوربین شما روشن باشد. اگر سوژه عکس شما در محیط باز بیرون نیست می توانید در اتاق در کنار منبع نور طبیعی یعنی پنجره عکس بگیرید تا نور پنجره تاثیر بگذارد بر عکس شما. برای عکس در شب، سوژه را  در کنار منبع نور مصنوعی مثل چراغ مطالعه یا لامپ قرار دهید که کیفیت وضوح عکس بالا رود.

 

عکس جذاب و با کیفیت اینستاگرام

2.عکس های خود را با نور افراطی خراب نکنید. چون اگر نور عکس شما کم بود، نرم افزار خای مختلفی برای اضافه کردن نور عکس وجود دارد.

3. زمان محور باشید. سعی کنید عکس هایتان در زمان خاص باشد. مثل ساعاتی از روز که هوا ابری است و ابرها مانع از نور مستقیم آفتاب و می شوند و نور محیط را ملایم تر جلوه می دهند. ساعات نزدیک به غروب خورشید هم زمان مناسبی برای عکس گرفتن است.

4.عکس هایتان از زاویه دید های متفاوت باشد. تا به کی می خواهیم خود را محدود به دو حالت افقی و عمودی کنیم؟! دوربین یا موبایل را گاه می توان روی زمین گذاشت، گاهی دوربین روی بلندی باشد و… زیادی جوگیر نشوید و خود را به خاطر یک عکس از کوه یا صخره پرت نکنید و یا مواطب قطاری که شاید  پشت سرتان باشد، باشید.

5.(یکی از قانون‌های ساده برای عکاسی موثرتر قانون یک سوم است. این قانون تعریف بسیار ساده‌ای دارد:اگر از سه خط افقی و سه خط عمودی را روی عکس خود ترسیم کنید، چهار نقطه محل تلاقی این خطوط هستند. این چهار نقطه، جایی هستند که سوژه ها می توانند برای ایجاد یک تصویر با ترکیب بندی قوی و متعادل در آن قرار گیرند.

 

عکس جذاب و با کیفیت اینستاگرام

6. یکی از تکنیک‌های بسیار خوب برای عکاسی فعال کردن این خطوط برای دوربین موبایل است. به بخش تنظیمات دوربین گوشی خود بروید و گزینه grid را فعال کنید تا این قانون را با خطای کمتری عملی کنید منبع : https://neshanet.com).

7. فقط عکس خود را محدود به تمرکز در سوژه اصلی نکنید. بک گراند و سوژه های فرعی در یک عکس نقش مهمی می توانند در افزایش گیرایی و جذابیت تصویر داشته باشند. از نمونه بک گراند یا زمینه های جالب می توان به منظره یک روستا، طرح زیبای یک بشقاب، جنگل، تزیین بشقاب غذا، قطرات باران در نور شب، معماری ساختمان ها و…

8. استفاده از ویژگی پانوراما یا عکس 360 درجه . گوشی های هوشمند همه دارای این قابلیت را دارند.

9. (وقتی شما در عکس خود سوژه را در مرکز قرار می دهید، یک تصویر خسته و بی روح به مخاطب تحویل داده اید. برای برطرف کردن این مشکل میتوانید از قانون یک سوم استفاده کنید و به عنوان مثال در تصویری که سوژه به سمت چپ نگاه می کند، ۳/۲ تصویر را به مسیرِ نگاه یا حرکت سوژه و ۳/۱ آن را به سوژۀ خود اختصاص دهید. برای درک بهتر این موضوع به تصویر زیر دقت کنید.

عکس جذاب و با کیفیت اینستاگرام

10.حتما خط افق صاف باشد، این کار باعث می شود که عکس های شما منظم تر و حرفه ای تر به نظر برسند. ولی باید در نظر داشته باشید که قانون یک سوم را نیز رعایت کنید؛ به این صورت که صفحه خود را از بالا به پایین به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و خط افق خود را بسته به عکسی که می گیرید در بالا یا پایین عکس قرار دهید.( وسط نباشد) این موضوع را در عکس بالا نیز می توانید ببینید منبع : https://followjet.com).

11.  عکس ها را با استفاده از اپلیکیشن های ویرایش عکس جذاب تر کنید. اپلیکیشن‌هایی مثل  Snapseed (اندروید-iOS)،  Vsco(اندروید-iOS)، TouchRetouch (اندروید-iOS) و Adobe Lightroom (اندروید-iOS) می‌شود . از میان اپلیکیشن‌هایی که معرفی کردیم، اسنپ‌سید (Snapseed) و ویسکو معروف‌ترین و قدرتمند‌ترین اپلیکیشن‌های ویرایش عکس موبایل هستند که قابلیت دانلود رایگان دارند و نیازی به پرداخت پول نیست.

علت تار شدن عکس پروفایل اینستاگرام

پست و استوری instagram سایز معینی دارد و اگر عکس پست یا استوری شده در اندازه مشخصی نداشته باشد، الگوریتم اینستاگرام سایز عکس را تغییر داده و به همین دلیل ممکن است کیفیت عکس هنگام پست یا استوری شدن تغییر کند و این در واقع پاسخ سوال چرا پروفایل اینستا تار میشه میباشد.

با استفاده از راهکارهای بالا میتوانید از دست عکس تار اینستاگرام رهایی پیدا کرده و عکس های باکیفیت برای پروفایل اینستاگرام خود استفاده کنید.