افزایش فالوور واقعی
20
دسامبر

10 راه افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

راه افزایش فالوور اینستاگرام چیست؟ آیا به دنبال جذب فالوور بیشتر برای صفحه اینستاگرام خود هستید ولی نمی دانید چطور و چگونه؟ در این مقاله به ارائه 10راهکار برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام پرداخته شده است. پیشنهاد می کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

 

ضرورت افزایش فالوور در شبکه اجتماعی اینستاگرام

اینستاگرام در سطح جهانی یکی از محبوب‌ترین شبکه اجتماعی است در ایران هم که در رتبه اول نسبت به  سایر شبکه‌های اجتماعی قرار دارد. چند سالی است که اینستاگرام محلی پرطرفدار برای رشد و ارتقای انواع کسب‌وکارها و محیط‌های آموزشی شده است و اکثریت مردم در شبکه اجتماعی اینستاگرام صفحه دارند. یک از شرایط اصلی و مهم بیشتر دیده شدن و رشد صفحه در اینستاگرام، جذب فالوور بیشتر است و به همین خاطر است که افراد در پی رقابتی برای جذب فالوور بیشتر هستند و برای رسیدن به این هدف حتی دست به انجام کارهای عجیبی می‌زنند. در حال حاضر افراد زیادی عضو اینستاگرام هستند و فالوور های زیادی دارند مثلاً هنرمندی با آموزش‌های هنری و تولید محتواهای  رایگان مثل گرافیک و نقاشی فالوور های زیادی کسب کرده و یا خانم خانه‌داری با ارائه تکنیک های آشپزی و خانه‌داری صفحه با دنبال کنندگان زیادی دارد که همین امر موجب شده تا صنایع مربوط به امور جهیزیه و کالای منزل، به ادمین آن صفحه با مبلغ‌های چشمگیری بابت سفارش تبلیغات دهند. درواقع صاحبان صفحه‌های پرطرفدار با انواع روش‌های افزایش فالوور و سئوی اینستاگرام آشنایی دارند که در این مبحث به آن‌ها اشاره‌شده است.

افزایش فالوور اینستاگرام

 

10 راه برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

 

1. در درجه اول داشتن پروفایل جذاب: عکس پروفایل و بیو صفحه شما حکم ویترین مغازه شمارا دارد بنابراین باید جذاب باشد و مشتری را به داخل مغازه بکشاند. پروفایل شما طوری باشد که اطلاعات جامعی درباره ماهیت صفحه شما بدهد.

 

2. رفتار فالوور های خود را تحلیل کنید: تحلیل رفتار کاربران و مخاطبان سبب افزایش کارایی و کیفیت صفحه شما می‌شود. اینستاگرام ابزار Insight دارد ( که با استفاده از این ابزار به‌راحتی می‌توانید متوجه این شوید که تا چه حدودی محتوایی که تولید می‌کنید برای کاربرانتان جذاب است یا خیر! تا چه حدی در راستای هدف خود پیش می‌روید.

 

در این صورت می‌توانید محتوای تولیدی خود را بهبود ببخشید و همین باعث می‌شود در جذب فالوور برای پیج خود هم پیشرفت داشته باشید. البته این مورد شاید به‌صورت مستقیم روی افزایش فالوور اینستاگرام شما تأثیر نداشته باشد ولی همان‌طور که قبلاً اشاره کردم افرادی شمارا دنبال می‌کنند که از پروفایل شما در نگاه اول خوششان بیاید.

 

3. در صفحه‌های مرتبط تبلیغ کنید: یکی از بهترین روش‌های برای بالا بردن فالوور واقعی اینستاگرام این است که در پیج های مرتبط با حوزه کاری‌تان تبلیغ کنید. در این روش ابتدا باید پیج های مرتبط با حوزه کاری‌تان را از طریق جست‌وجو بر اساس عنوان کاری یا هشتک‌های مرتبط پیدا کنید و بعد از بررسی آن‌ها و مناسب دیدن وضعیت، برای تبلیغات با آن‌ها وارد مذاکره شوید.سعی کنید در پیج های مرتبطی که تا الآن تبلیغات زیادی انجام نداده‌اند تبلیغ کنید. در این صورت تبلیغات شما اثربخش‌تر خواهد بود منبع: hamyareweb.com).

افزایش فالوور اینستاگرام

 

 

4. استفاده از تگ لوکیشن: به‌کارگیری این ویژگی این امکان را می‌دهد که افرادی که در منطقه و لوکیشن نزدیک و مرتبط با شما هستند، پست‌های شما برایشان نشان داده شود.

 

5. تولید محتوای شما باید متداوم و منظم باشد. از قدیم گفتن رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود / رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود. منظم بودن در زمان تولید محتوا و انتشار پست‌های جدید بسیار در جذب فالوور بیشتر مؤثر است. گاهی ضربتی و تند پست انتشار ندهید و گاهی هم متوقف نشوید خود را متعهد کنید که مثلاً هفته‌ای 6 پست قرار دهید. طبق الگوریتم جدید اینستاگرام اگر فعالیت شما منظم و مستمر باشد تعداد ریچ روزانه شما نیز همپای آن  بیشتر می‌شود و درنتیجه پست های شما بیشتر دیده شود. این مورد روی دیده شدن پست‌های شما در اکسپلورر اینستاگرام هم مؤثر است.سعی کنید که حداقل روزی یک پست منتشر کنید. تقویم محتوایی داشته باشید و طبق اصولی که خودتان برنامه‌ریزی کردید پست‌های متنوع منتشر کنید.

 

6. برای افزایش مشارکت کاربران صفحه خود و همچنین جذب افرادی که برای اولین بار اتفاقی صفحه شمارا می‌بینند، از آن‌ها سؤالات چالشی بپرسید، طرح این قبیل سؤالات را حداقل ماهی یک‌بار مطرح کنید چون جنبه سرگرمی دارد و تجربه نشان داده که بسیاری از پست‌ها با سؤالات چالشی نظر دهی بیشتری نسبت به سایر پست همه داشته‌اند.

 

7. قدرت # هشتک‌ها را نادیده نگیرید: هشتک گذاری یکی از موارد اساسی و تأکید شده برای ارتقای پست شما است.اینستاگرام قابلیت فلود کردن هشتک‌ها را دارد. استفاده بجا و مناسب از هشتک‌ها در هر پستی سبب جذب بیشتر فالوور تا و دیده شدن بیشتر آن پست می‌شود.

افزایش فالوور اینستاگرام

 

 

8. تعامل با رقبا: با پیج های مشترک در حوزه کاری و موضوع صفحه خود تعامل داشته باشید تبادل با پیج های هم حوزه خود باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما می‌شود و همچنین هدفمندترین افراد را برای کسب‌وکار شما به ارمغان می‌آورد. زمانی که با صفحه‌هایی که در موضوع کاریشان با شما مشترک هستند تعامل داشته باشید  این شانس را پیدا خواهید کرد که در لیست Suggestion آن‌ها قرار بگیرید و این هم باعث می‌شود فالوور های پیج اینستاگرام شما رو به افزایش یرود.

 

9. ( از مطالب بی محتوا و اسپم دوری‌کنید، صادق و شفاف باشید:

 

اگر از روش‌های اسپم برای جذب دنبال کننده استفاده کنید، به‌زودی آن‌ها شمارا UnFollow کرده و احتمالاً به دوستانشان نیز این را پیشنهاد می‌کنند. این حرکت به‌شدت در شهرت و محبوبیت شما تأثیر منفی می‌گذارد. این را به خاطر داشته باشید که صادقانه رفتار کردن و شفاف بودن به شما کمک می‌کند تا نه‌تنها دنبال کنندگان بیشتری داشته باشید، بلکه از خودتان نام خوبی به‌جای بگذارید منبع: https://modireweb.com/).

 

10. محتواهای چندبعدی تهیه کنید: منظور از چندبعدی این است که پست‌های شما صرفاً متنی یا صرفاً تصویری نباشد بلکه تلفیقی از محتواهای متنی، تصویری و ویدیویی باشد تا تنوع خدمات و محتواها برای کاربر متنوع و سرگرم‌کننده است و علاوه بر آن طبق الگوریتم‌های اینستاگرام معتبرتر نیز می‌شوید.

نکته پایانی: شرکت استودیو 804 با تجربه و تخصصی که در زمینه شبکه های اجتماعی دارد، ارائه دهنده خدماتی از این قبیل است. در صورت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با ما در تماس باشید.